Sürgülü Balistik Pencere

Balistik Pencereler

Balistik Pencereler; projelerinize göre tıpkı kapılarımızda olduğu gibi alüminyum ve ya metalden üretilirler. Bu ürünlere daha sonra Ramor 500, Armox 500 ve ya Protection 500 dediğimiz balistik çelikler takviye edilip, kurşun geçirmez hale getirilirler. Kurşun Geçirmez Pencerelerimiz tek kanat, çift kanat açılır kapanır ve ya tek kanat, çift kanat sürgülü olacak şekilde, her balistik seviyede koruyucu olacak şekilde tasarlanabilirler.

Asimgard Savunma Sistemleri, ateşli silah kullanımına karşı koruma sağlayan pencereler geliştirmiştir. Pencerelerimizin doğramaları Avrupa EN 1522 ve EN 1523 standartlarına göre test edilmiş ve onaylanmıştır. Bu standartların kinetik enerjili kurşunlara direnci ile ilgili birbirinden farklı sınıflandırmaları vardır. Her sınıfın kendi gereksinimleri vardır. Bu gereksinimler, ateşli silahın çeşidi, mermi türü ve ateşlendiği mesafeye ilişkin temel farklılıklar gösterir. Test ateşlemelerinden sonra pencerede saçak görülmezse, NS kodlu güvenlik katogori seviyesi de pencere için yapılan sınıflandırmaya dahil olur.

Pencerelerimizde kullanılan kurşun geçirmez camlarımız, tıpkı pencerelerimizin doğramalarında kullanılan zırh çeliği gibi istenilen seviyede üretilebilirler. Kurşun geçirmez camlarımız Avrupa EN 1063 seviyesinde test edilmiş ve onaylanmıştır.

Asimgard Savunma Sistemleri, Avrupa standartlarına uygun kurşun geçirmez pencereler, sürgülü pencereler ve her çeşit pencere için tek kanat/çift kanat uygulamasını bünyesine bulundurur. Ayrıca pencerelerinizi projelerinize uygun ve istenilen standartlara göre test ettirme imkanı da sunmaktadır.

Kurşun geçirmez pencere sistemlerimizin bir diğer özelliğide farklı modüler olmasıdır. Örneğin balistik pencerelerimize akustik yalıtım takılabilir, yangına dayanıklı özellikler verilebilir mazgal ekleneblilir, kurşun geçirmez camın önüne roketlere karşıda koruma sağlayan fence(çit) sistemi eklenebilir, kilit sistemi, sürgülü, açılır kapanır, tek kanat/çift kanat sistemi tamamıyla özelleştirilebilir.