Balistik-Kapi-foto

Balistik Kapılar

Balistik Kapılar;

Binaların ve / veya binalardaki belirli odaların balistik mermilere karşı dayanıklı olması gerekir. Kapılar, bu binaların ve odaların güvenliğinde önemli bir bağlantıdır.

Asimgard Savunma Sistemleri, ateşli silah kullanımına karşı koruma sağlayan balistik kapılar geliştirmiştir. Bu kapılar Avrupa EN 1522 ve EN 1523 standartlarına göre test edilmiş ve onaylanmıştır. Bu standartların kinetik enerjili kurşunlara direnci ile ilgili çeşitli sınıflandırmaları vardır. Her sınıfın kendi gereksinimleri ve ateşli silahın çeşidi, mermi türü ve ateşlendiği mesafeye ilişkin temel varsayımları vardır. Test ateşlemelerinden sonra kapıda saçak görülmezse, NS kodlu güvenlik katogori seviyesi de kapı için yapılan sınıflandırmaya dahil olur. Kapılarımız, FB1’den FB7’ye kadar sınıflandırmaya sahip kurşun direnci sağlayabilir.

Asimgard Savunma Sistemleri, Avrupa standartlarına uygun kurşun geçirmez kayar kapılar, sürgülü kapılar ve menteşeli kapıların üretimini yapmakla beraber, kapınızı projelerinize uygun ve istenilen standartlara göre test ettirme imkanı da sunmaktadır.

Balistik Kapılarımız, projelerinize göre alüminyum ve ya metalden üretilirler. Bu ürünlere daha sonra Ramor 500, Armox 500 ve ya Protection 500 dediğimiz balistik zırh çeliği takviye edilip, kurşun geçirmez hale getirilirler. Dilerseniz balistik kapılarımıza yarım cam, tam cam ve ya istenilen ölçüde kurşun geçirmez cam eklenir. Bu camlar tıpkı kapılarımız gibi EN 1063 sertifikasına sahip kurşun geçirmez camlardır. Kapı ve camlarımız istenilen güvenlik seviyesinde kurşun geçirmez olarak üretilebilir.

Kurşun geçirmez kapı çözümlerimizin bir diğeri de farklı özelliklerle birleştirmenin mümkün olmasıdır. Örneğin kurşun geçirmez kapıya akustik yalıtım takılabilir, yangına dayanıklı özellikler verilebilir mazgal ekleneblilir, eğer camlı bir kapı ise kurşun geçirmez camın önüne roketlere karşıda koruma sağlayan fence(çit) sistemi eklenebilir, kilit sistemi, kapı kolu sistemi tamamıyla özelleştirilebilir ve ayrıca kapı deliği standart ve LCD ekranlı olmak üzere eklenebilir. Kapılarımız da biyometrik ve ya kartlı geçiş sistemlerini de sizin hizmetinize sunuyoruz.